CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç, “Helvacı’yı Aliağa’ya, Aliağa’yı Helvacı’ya yakın kılmak bizlerin görevidir” dedi.

Gözden kaçırmayın

İzmir Büyükşehir Belediyesi, temmuz ayı meclis toplantısını yaptıİzmir Büyükşehir Belediyesi, temmuz ayı meclis toplantısını yaptı

Helvacı’da yaşayan Aliağaların görünmez kılındığı ifade eden Güç, “Helvacı’yı Aliağa’ya, Aliağa’yı Helvacı’ya yakın kılmak bizlerin görevidir. Bir şehrin merkezinde birikmiş olanaklardan Aliağa’nın uzak mahallerinde oturan hemşehrilerimizin de faydalanabilmesini çok önemsiyoruz. Projelerimizi oluştururken de bunu temel aldık” diye konuştu.

HELVACI’DA SESİM DUYULMADI DİYEN KİMSE KALMAYACAK

Helvacı’da bir gençlik merkezi yapacaklarını söyleyen Çağatay Güç, “Helvacılı gençlerimiz sosyalleşme alanlarından mahrum kalmayacak. Helvacı’ya gençlik merkezi, kapalı spor tesisi kuracağız. Öğrencilerimize burs ve eğitim desteği vereceğiz. Çocuklarımız için kreşler açacağız. Yaşlılarımıza, kadınlarımıza, çocuklarımıza dair projelerimizle Helvacı’da sesim duyulmadı diyen hiç kimse kalmayana dek çalışacağız” dedi.

Ayrıca Helvacı’da halk ekmek ve Halk Lokantaları da açacaklarını belirten Güç, “Mahallemizde açacağımız halk ekmek ile aşımızı büyüteceğiz. Kırsal kalkınmayı destekleyecek, sofralarımıza bereketi getireceğiz. Ekonomik krizin Helvacılı hemşehrilerimizin üzerindeki etkisini azaltacağız” şeklinde konuştu.