-

Gözden kaçırmayın

İzmir Büyükşehir Belediyes ile Memurlar arasındaki kriz büyüdüİzmir Büyükşehir Belediyes ile Memurlar arasındaki kriz büyüdü

İzmir'in Foça ilçesi, Avrupa Birliği'nin mali desteği ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı'nın katkılarıyla yürütülen "Kadın Kooperatifleri Destek Programı"nda önemli bir başarıya imza attı.

Yerel bir inisiyatif olan Foça Damlayan Kadın Girişimi Kooperatifi, kendi geliştirdiği "Kadın Elinde Kültürlerin Buluşması" projesi ile programa başvurdu ve bu proje 115 proje arasından seçilerek hibe almaya hak kazandı.

Proje, Ege Bölgesi'nde kadın girişimcilerin güçlenmesini ve bölgesel işbirliklerinin artırılmasını hedefliyor. Bu kapsamda Foça, Ayvalık ve Midilli'deki kadın kooperatiflerini bir araya getirerek uluslararası bir ağ kurulmasını amaçlıyor. Bu ağ sayesinde kadınlar, yerel ürünlerinin tanıtımı ve pazarlanması konusunda birbirlerine destek olacak, deneyim ve bilgi paylaşımında bulunacaklar.

Hibe programı, kadın kooperatiflerine finansal destek sağlamanın yanı sıra, sürdürülebilirlik ve kalkınma konularında da rehberlik etmeyi hedefliyor. Böylece kadınların ekonomik ve sosyal hayatta daha aktif roller üstlenmeleri teşvik ediliyor. Bu gelişme, Foça ve bölge kadınlarının emeklerinin ulusal ve uluslararası düzeyde tanınmasına katkıda bulunacak ve yerel kültürel zenginliklerin korunup geliştirilmesine olanak sağlayacak bir adım olarak değerlendiriliyor.

#Foça #kadınkooperatifleri #AvrupaBirliği #EgeBölgesi #kadıngirişimciler #sürdürülebilirlik