Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği Başkanı Sayın Kamil Önal, yapılan haberler ve yayınlar ile ilgili olarak açıklama yaptı.

Gözden kaçırmayın

ENGELSİZ BİR BERGAMA İÇİN BİR ARAYA GELİNDİENGELSİZ BİR BERGAMA İÇİN BİR ARAYA GELİNDİ

Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği Başkanı Sayın Kamil Önal Aliağa Gemi Söküm Tesislerinde Geri Dönüşüm Süreçleri Hakkında yapılan haberler ve yayınlar ile ilgili olarak açıklama yaptı.
Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği Başkanı Sayın Kamil Önal "Son günlerde bazı basın yayın organlarında sektörümüzle ilgili gerçeklere ve habercilik ilkelerine aykırı yayınlar yapıldığı gözlemlenmiştir. Bilgi eksikliği veya maksatlı olduğuna inandığımız bu ve benzeri haberlerin tekrarlanmaması temennimizdir" dedi.

KAPILARIMIZ HER ZAMAN AÇIK
Kapılarının her zaman açık olduğunu belirten Önal: "Tesislerimiz, uygulamalarımız, çalışma alanlarımız, yasal ve çevresel süreçlere ait her türlü envanterimiz kamuoyuna, ilgili sivil toplum kuruluşlarına ve özellikle basın mensuplarımıza her zaman açıktır. Bu şeffaflık anlayışıyla, Aliağa Gemi Söküm Tesislerinde geri dönüşümü yapılmak üzere getirilen gemilere ait hukuksal süreç, denetim, gözetim, çevre mevzuatı ve insan sağlığına ait yükümlülükleri ayrıntılı bir basın açıklamasıyla kamuoyuna duyurmuştur" dedi.

İNSAN SAĞLIĞI VE ÇEVREYE ÖNEM VERİYORUZ
Önal: "Tesislerimizde, insan sağlığını etkileyecek ve çevreyi tehdit edecek başta Asbest olmak üzere her türlü atık süreçlerinde ilgili yasal mevzuatlara titizlikle uyulmaktadır. Bu konuda gerekli tüm kontroller ve analizler düzenli olarak yapılmakta ve çevreye en ufak bir zarar verilmemektedir" dedi.

BİNLERCE İNSANA İŞ İMKANI SAĞLAYAN BİR SEKTÖR
Önal: "Ülkemiz ekonomisine büyük katkısı olan sektörümüzün yan sanayisi ile birlikte binlerce insanı istihdam ettiği unutulmamalıdır. Bu sektörün itibarını zedeleyecek ve sektöre zarar verecek her türlü haberciliğin karşısında duracağımızı ve yasal haklarımızı kullanacağımızı bildirmek isteriz" dedi.