-

Gözden kaçırmayın

İzmir'de 1.971 düzensiz göçmen yakalandı, 24 organizatör tutuklandıİzmir'de 1.971 düzensiz göçmen yakalandı, 24 organizatör tutuklandı

Göçmen kaçakçılığı ve sınırlardaki güvenlik konularında yetkinliği artırmak amacıyla, 26 Şubat'tan 1 Mart'a kadar bir dizi özel eğitim düzenlendi. Uzmanlık eğitimi, Seyahat Belgeleri Sahteciliği üzerine yoğunlaşırken, bu eğitimlerle kriminal alanındaki personelin bilgi ve becerilerinin güçlendirilmesi hedeflendi.

Eğitim programı, yetkili birimlerin koordinesinde gerçekleştirildi ve başarılı bir açılışla katılımcılarına kapılarını açtı. Program içerik olarak sahte seyahat belgelerini tespit etme ve bu konuda gerekli müdahale yöntemlerini içeren detaylı ve pratik bilgiler sunmayı amaçlıyor.

Bu tür eğitimlerin, uluslararası standartlarda göçmen kaçakçılığının önlenmesi ve sınırların daha etkin korunmasında kritik bir rol oynadığı biliniyor. Eğitim süresince, sahte belge tespitinde son teknolojik yöntemler ve uygulamalar konusunda da bilgi aktarımı yapılacak ve alanında uzman eğitmenler tarafından interaktif oturumlar düzenlenecek.

Bu sayede saha personelinin karşılaşabileceği gerçek senaryolara hazırlıklı olmaları ve müdahale kabiliyetlerinin artırılması amaçlanmaktadır.