CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç, projelerini tanıttı.

Gözden kaçırmayın

İzmir Büyükşehir Belediyesi, temmuz ayı meclis toplantısını yaptıİzmir Büyükşehir Belediyesi, temmuz ayı meclis toplantısını yaptı

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Aliağa İlçe yönetimi, kadın ve gençlik kolları, belediye meclis üyeleri, partililer, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de katıldığı proje tanıtım toplantısında salona sığmayan kalabalık, toplantıyı dışarıda kurulan ekranlardan seyretti.

Kalabalığın alkışları eşliğinde sahneye çıkan Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç,büyüdüğü kenti yaşanabilir, müreffeh bir kent yapma hayali ile yola çıktıklarını vurguladı.


PROJELERİMİZİ HALKA SORARAK HAZIRLADIK

Projelerini oluştururken, halka sorduklarını dile getiren Güç, “Bugün burada sizlere sunacak olduğumuz projelerimizin her biri, yıllardır yaşadığımız kentin çözülemeyen sorunları, aylardır yürüttüğümüz çalışmalarda dokunduğumuz her bir hemşehrimizin “mutlaka olmalı” “eksik kaldı” “yapmalıyız” dediği istek ve ihtiyaçlarıdır” dedi.

KENTİN ZENGİNLİĞİNİ PAYLAŞMAYANLARDAN HESAP SORACAĞIZ

Kente dair projelerini gerçekleştirirken, Aliağa halkının huzuru ve ihtiyaçlarını göz önünde bulunduracaklarını ifade eden Güç, “Bizlerin hayallerine etki eden, mecbur olduğumuz 3-5 sermayedar yok, büyütmek zorunda olduğumuz müteahhitler yok, bizlerin yaşanacak mutlulukları var, birbirimize olan inancımız var, ülkemize olan sevdamız var. Şehrimizin zenginliğini bu kentin insanlarıyla paylaşmayıp bize bu günleri yaşatanlara da soracak hesabımız var” diye konuştu.

Projelerini “İş, Aş, Barınma” ve “Kent Yaşamı” başlıklarında tanıtan Çağatay Güç, “Aliağa’nın en önemli sorunu iş, aş ve barınma sorunudur. Bizler proje başlıklarımızda da bu üç temel soruna ağırlık verdik. Çalışmalarımızı da buradan başlayacağız” dedi.


ALİAĞA’YA 3 BİN SOSYAL KONUT

Aliağa’nın her geçen gün büyüdüğünü ifade eden Başkan Adayı Güç, öncelikli sorunun barınma sorunu olduğunu ve bunu çözmek için ilk elden 3 bin sosyal konut inşa edeceklerini belirtti.

Güç, “Aliağa’mızdaki binaların yapı envanterini çıkarıp depremde yıkılma riski taşıyanlardan başlayarak doğal afetlere karşı dirençli bir kent inşa edeceğiz” dedi.

AŞINIZI BÜYÜTMEYE GELİYORUZ

Halk lokantalarını açarak, vatandaşlara aileleriyle birlikte uygun fiyata yemek yeme ve vakit geçirebilme imkanını sunacaklarını belirten Güç, “Ekonomik krizin etkilerinin hissedildiği bugünlerde, halkımızın aşını büyütmeye geliyoruz” diye konuştu.

Ayrıca mevcut belediye yönetimince kaldırılan Halk Ekmeği de yeniden açacaklarını belirten CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç, “herkesin ucuza ekmeğe ulaşmasını, esnafımızı da mağdur etmeden sağlayacağız” dedi.

Aliağalıların bir diğer sorunun da iş sorunu olduğunu söyleyen Güç, bu sorunu çözmek için de Kırsal Kalkınma Desteği, İş ve Meslek Edindirme Kurs Merkezi, Girişimcilik ve Teknoloji Merkezleri projelerini tanıttı.

FUAR VE SERGİ ALANLARI İLE ZENGİNLEŞEN ALİAĞA

Güç, Aliağa sanayisini ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtacak bir alana ihtiyaç olduğunu, bu alanı da Fuar ve Sergi Alanları projesi ile hayata geçireceklerini söyledi.

Ayrıca kültürel gelişimi de önemsediklerini ifade eden Güç, “Aliağa’yı içe kapanık bir kent olmaktan çıkaracağız. Burayı yeniden canlandıracak, renklerini yansıtacak Atatürk Kültür Merkezi’ni açacağız” diye konuştu.

Aliağa’nın en önemli unsurlarının yaşlılar, engelli bireyler, kadınlar, çocuklar ve gençler olduğunu belirterek bu unsurların Aliağa’daki yaşamlarını ileriye taşıyacakları ve önceleyecekleri projeleri tanıtan Çağatay Güç, “Aliağa’mızı çocuklarımız, kadınlarımız, gençlerimiz ve yaşlılarımız için ürettiğimiz projelerle huzur içerisinde yaşayacakları bir kent haline getirmek için çalışacağız” dedi.

YAŞLI YAŞAM MERKEZLERİ

Yaşlı yaşam merkezi ile Aliağa’da yaşayan tüm yaşlıların faydalanabileceği, dinlenme alanları, atölyeler, açık ve kapalı aktivite alanları ve kütüphaneyi de içinde barınan bir alan yaratacaklarını belirten Güç, “Benim en çok önem verdiğim konu. Görüyoruz ki yaşlılarımız evlerinde ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çekiyorlar. Yaşlı yaşam merkezlerimizin dışında, yaşlılarımızın evdeki ihtiyaçlarını da karşılamak kendilerine yetmedikleri durumlarda yanlarında olmak için evde destek birimimizi oluşturacağız” diye konuştu.

KAPATILAN BELEDİYE KREŞİNİ YENİDEN AÇACAĞIZ

Aliağa’da belediye kreşinin kapatıldığını hatırlatan Çağatay Güç, “Kadınlarımızın en önemli ihtiyacı çocuklarını güvenle emanet edecekleri belediye kreşleridir. Bu ihtiyacı acilen gidereceğiz. Kapanan belediye kreşini yeniden açacak, sayısını arttıracağız” dedi. Güç ayrıca açılacak kreşlerde belediye bürokratlarının çocuklarına değil ihtiyaç sahiplerinin çocuklarına hizmet vereceklerini söyledi.

Gençlere yönelik projelerini de açıklayan Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç, “Gençler bizim en önemli değerimiz. İmkanlarını arttırmak için, onları geleceğe taşıyacak sosyal ve kültürel projeleri hayata geçireceğiz. Genç kafeteryalar, Gençlik merkezleri, Öğrenci Misafirhaneleri ile Aliağa’da yaşayan gençlerin taleplerini yerine getireceğiz” dedi. Güç, Aliağa’da Düğün ve Nikah Salonları yaparak, maddi durumu uygun olmayan ama evlenmek isteyen tüm gençlerin mutlu günlerinde belediye olarak yanlarında olacaklarını belirtti.


BÜYÜKŞEHİR İLE BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ

Aliağa’nın trafik sorunu ve otopark sorununa da değinen, Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç, büyükşehir belediyesi ile birlikte katlı otopark projesini de gerçekleştireceklerini söyledi.

Kent yaşamına dair sahil bandının düzenlenmesi, kadın sığınma evleri, sokak hayvanlarına dair çalışmalar gibi diğer projelerini de paylaşan CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç, “Güç Sizden Hizmet Bizden” diyerek proje tanıtımlarını tamamladı. 

Aliağa Belediye Meclis Üyesi Adayları’nı da sahneye çağıran Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç, burada toplu fotoğraf vererek tebrikleri kabul etti.