-

Gözden kaçırmayın

İzmir Büyükşehir Belediyes ile Memurlar arasındaki kriz büyüdüİzmir Büyükşehir Belediyes ile Memurlar arasındaki kriz büyüdü

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kalkan-13 operasyonları kapsamında göçmen kaçakçılığı yapan 42 kişinin ve 333 düzensiz göçmenin yakalandığını duyurdu. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü'nün çalışmaları sonucunda İran üzerinden düzensiz göçmenleri Türkiye'ye sokmaya çalışan bir organize suç örgütüne yönelik operasyonlar düzenlendi. Bu operasyonlar sırasında hesap incelemelerinde 10 milyon liranın üzerinde hesap hareketliliği tespit edilmişti.

Diyarbakır merkezli olarak Van, Şanlıurfa, Gaziantep, İzmir ve Düzce'de gerçekleştirilen operasyonlarda 42 göçmen kaçakçısı yakalandı. Ayrıca, içinde yabancı uyruklu örgüt liderinin de bulunduğu 333 şüpheli gözaltına alındı.

Bakan Yerlikaya, 17 şüphelinin tutuklandığını belirtti ve konuşmasında "Düzensiz göç ve göçmen kaçakçılığını önlemek için ülkemizin her bölgesinde kararlılıkla sürdürdüğümüz operasyonlarımız aralıksız devam edecek. Ülkemizi düzensiz göçün hedefi ve transit geçiş yolu haline getirmeye çalışan göçmen kaçakçılarına asla fırsat vermeyeceğiz." dedi.

#içişleribakanı #aliyerlikaya #göçmenkaçakçılığı #operasyon #düzensizgöç #Türkiye