Esnaf ve Şoförler için Yeni Hizmet Binasının Temeli Atıldı

Aliağa Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Odasının Yeni Hizmet Binası temel atma töreni gerçekleştirildi.

Aliağa Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Odasının Yeni Hizmet Binası temel atma törenine Garnizon Komutanı Faruk Altun, Jandarma Komutanı Rıfkı Kulaksız, Belediye Başkanı Serkan Acar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, Aliağa Müftüsü Süleyman Demiryürek, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, Aliağa Ticaret Odası Meclis Başkanı Adnan Saka, Aliağa Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Serdar Berk, Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Salih Yiyitalp, MHP ilçe başkanı ve diğer siyasi partilerin temsilcileri ile vatandaşlar katılım gösterdi.

Temel atma töreninde konuşan Aliağa Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Serdar Berk, “Hizmet binamızın temel atma törenine hepiniz hoş geldiniz. Hizmet binamızın Aliağamıza ve tüm esnaf ve sanatkarlara hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. Serdar Berk’in ardından Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Salih Yiyitalp konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi. Yiyitalp, “Esnaf odası ile birlikte kullanacağımız hizmet binamızın temel atma törenine hepiniz hoş geldiniz. Esnaf teşkilatımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

“Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum”

Kürsüye davet edilen İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekariya Mutlu, “Bugün çok güzel bir olaya şahitlik etmek için bir araya geldik. Bu hayırlı bir iş için bir araya gelme münasebetinde bize katkı veren herkese teşekkür ediyorum. Biz esnaf teşkilatının ahilikten aldığı terbiyle, bilimle, inevasyonla, teknolojiyle, güzel ahlakla yoğurarak mal ve hizmetlerimizi insanlara sunarken bunları iyi makamlarda, iyi mekanlarda, insana yakışır bilim ve sanayinin ışığı içerisinde insana hizmet etmek için hizmet binaları yapıyoruz. Bugün burada benimle uzun yıllar emek vermiş arkadaşlarım var. Teşkilatta özelliklede bu bölgede beraber çalıştığımız oda başkanı arkadaşlarım var. Bu hizmet binasının arsasının alınışından bugüne kadar gelmiş geçmiş tüm yöneticilere emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Binamızın hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

“Bu proje uzunca zamandır hayal edilen bir şeydi”

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar da törendeki konuşmasında, “ Bugün hayırlı bir iş için bir araya geldik. Esnaf odamızın ve şoförler odamızın hizmet binasının temelini atacağız. Bu proje uzunca zamandır hayal edilen ve hedeflenen bir şeydi. Hem esnaf odamız için hem de şoförler odamız için. Bugün Serdar başkanım ve Salih Başkanımın dönemine nasip oldu bu tören. Ama bu arsanın alınmasından bugüne emeği geçen tüm oda başkanlarımızdan ve yöneticilerimizden Allah razı olsun. Burayı inşallah hep birlikte en kısa sürede bitireceğiz. Betonunu biz vereceğiz. Esnaflarımız hep birlikte kendi evlerini yapacaklar. Hepimize hayırlı uğurlu olsun.” Şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından dua edilip kurban kesildi ve hizmet binasının temeli atıldı. Temel atma töreni hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir