İyi Parti İzmir’de İstifa Şoku

İyi Parti İzmir İl Başkanlığı’nın yaptığı toplantı sonrası İyi Parti Karşıyaka Teşkilat Başkanı Volkan Berber’in istifa etmesi şaşkınlık yarattı. Karşıyaka Yönetiminin toptan istifa edeceği bilgisi ise gelen duyumlar içerisinde.

İşte İyi Parti Karşıyaka Teşkilat Başkanı Volkan Berber’in istifa metni:

“İyi Parti Karşıyaka İlçe Başkanlığı yönetim kurulu olarak 08.10.2019 günü saat 17.00 itibariyle İzmir İl Başkanlığında, İl Başkanının  acil çağrısı üzerine toplantıya katıldık. Toplantıya çağırılmamızın sebebi ise İl Başkanımız Sayın Hüsmen Kırkpınar’ın Büyükşehir Belediyesi’ne il yönetimi olarak verilen, sadece kendi çevresinin  cv lerinin yer aldığı ve kendisine dönüş yapılmadığı  için basın açıklaması yapmasıdır.
Kaldı ki bu açıklamada yer alan cv ler için  hiç bir ilçe başkanımız bilgilendirilmemiş, ve ilçelerden cv istememiştir.


CHP İl ve Karşıyaka İlçe başkanlıkları da konu hakkında basın açıklaması yapmış “biz de bu konuda mağdur edildik” denilmiştir
Karşıyaka İlçe teşkilatımız da teşkilatlanmadan sorumlu ilçe başkan yardımcılığı görevinde bulunmaktayım.
Bugün ittifak yapmış olduğumuz CHP il ve ilçe belediyelerimizden hiç bir şekilde işe alım yapılmadığı konusunda sosyal medyada yapmış olduğum açıklama üzerine internet gazetelerinde anında habere konu yapılmış ve çok yüksek bir okuma oranı olmuştur.

Bunun üzerine il başkanımız ilçe yönetimi toplantıya çağırılmıştır.
 Toplantıda İl Başkanımızın  söz vermesi üzerine söz alarak, Karşıyaka teşkilatımızın çok aktif olarak etkinlikler yaptığı, stad konusunda, imza kampanyası veya  basın açıklamasında İl Başkanlığımızın haberi olmasına rağmen, hiçbir destek verilmediğini belirterek, il yönetiminin teşkilatlanma yerine, aşure etkinlikleri ve açılışlara gittikleri, onların dışında mutlak yapılması gereken çalışmaların yapılmadığını, il yönetiminin tam manada  ilçelerin yanında olması gerektiği, özellikle şu dönemde ilde oturup çay kahve içme yeri gibi kullanılmasına müsade edilmemesi gerektiğini ifade ettim, ne yazıkki, İl  Başkanımız bu öz eleştiri karşısında öfke kontrolü nü kaybedip ilk olarak masaya vurmuş, daha sonra  ayağa kalkıp şahsıma yumruk atma eyleminde bulunmuştur. Neyse ki araya giren arkadaşlarımız sayesinde ramak kala ıskalamıştır. Sayın Başkanımızın bu tutumundan sonra başkanımızın araç sürücüsü de yakamdan tutup vurma eğiliminde bulunmuştur. Yönetim olarak bir çok arkadaşımızın  araya girip yaşanan bu uygunsuz olayın dahada büyümesi çok şükür ki engellenmiştir
 İl başkanımızın bir lider olarak, sabırsızlığı, ani tepki göstermesi, öfke kontrolü yapamaması, bunun yanında, şahsıma “şerefsizsin” sana bunları yedireceğim” gibi cümleler kullanması, İl sekreterinin ise çeşitli hakaretlerde bulunması hiç hoş olmamış, ve beni derinden sarsmıştır.
Yaşanan bu olayların sonucunda, kurucu olarak görev aldığım, zaman harcadığım, emek verdiğim, onurlu görevimden istifa ettiğimi üzülerek Kamuoyuna saygı ile duyuruyorum.”

Saygılarımla
VOLKAN BERBER.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir