Aliağa Belediye Meclisi Gergin Bir Ortamda Tekrar Toplanıyor

Aliağa Belediyesi tarafından işten çıkarıldıktan sonra kanser teşhisi konan ve tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Mehmet Emin Şavur’un cenaze töreni öncesi ve sonrası yaşananlar ile Olağan Ekim Ayı Toplantısı sonunda CHP’li Meclis üyelerine dilek ve temenniler bölümünde söz verilmemesi üzerine yaşanan gerginliğin arkasından meclis Ekim ayı ikinci birleşimini bugün gerçekleştirecek.

Aliağa Belediyesi ekim ayı olağan meclisinin ikinci birleşimi 4 Ekim 2019 Cuma saat 18.00’de meclis toplantı salonunda Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar yönetiminde yapılacak olan ikinci birleşim saat 18.00’de başlayacak.

Ekim ayı ikinci birleşimi üç gündem maddesi ile toplanacak. Birinci birleşimde oy birliği ile Plan, Bütçe Komisyonuna havale edilen 2020 Mali Yılı Performans Programı ve 2020 Mali Yılı Bütçe Tasarısı meclis üyelerinin görüşüne sunularak oylanacak.

Ayrıca 1 Ekim Salı günü yapılan ilk birleşimde Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen; Aliağa’da yaşayan engelli vatandaşların topluma kazandırılması, menfaatlerinin en yüksek düzeyde tutulması, sosyal gelişimlerine katkı sunulması amacıyla Aliağa Engelliler ve Rehabilitasyon Derneği ile protokol yapılarak 5393 Sayılı Belediye Kanununun 75. maddesi hükümleri kapsamında ortak hizmet projesi gerçekleştirilmesi hususunu içeren madde de meclis üyelerinin oylamasına sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir