Aliağa Belediyesi Önüne Siyah Çelenk

Aliağa Belediyesi’nden çıkarılan işçiler dün işten çıkarıldıktan sonra tedavi gördüğü hastanede yaşamını kaybeden direnişçi işçi Mehmet Emin Şavur anısına Aliağa Belediyesi önüne gelerek siyah çelenk bıraktı.

Çelenk bıraktıktan sonra kapı önünde barikat oluşturan bazı polis memurları ile işçiler arasında tansiyon bir anda yükseldi. Bir-kaç dakikalık gerilimden sonra araya girenler durumu sakinleştirdi.

Basın açıklamasına Mehmet Emin Şavur’un ölmeden evvel verdiği röportaj ile başlayan işçiler “Mehmet Emin Şavur ölümsüzdür” sloganları attı.

İşçiler adına basın açıklamasını okuyan Genel-İş İzmir 5 Nolu Şube Aliağa Belediyesi İşyeri Temsilcisi Doğanşah Aydın “O direnmenin zaferle sonuçlanacağına inanan direnişçi bir dostumuzdu.Yakalandığı amansız hastalık bile onu asla mücadelesinden vazgeçirmedi, soranlara mücadelem birdi iki oldu diye cevapladı yaşama olan bağlılığı ile.

Belki sen gittin akşam olmadan,ve ardında güzel gözlü iki çocuğu ve sevdanı bırakarak… Sana sözümüz söz olsun asla vazgeçmeyeceğiz mücadelemizden, sana söz olsun geride bıraktığın o iki pırlanta çocuğunun,eşinin hakkını yedirmeyeceğiz vebalden,selamdan duadan bahsedenlere.

Biz duyuyoruz seni “Ben Mehmet Emin Şavur Ölmedim Direnişteyim”diyorsun.Biz de diyoruz ki DİRENE DİRENE KAZANACAĞIZ!” dedi.

Basın açıklamasından belediye önünden ayrılan işçiler, Demokrasi Meydanına doğru yürüyüşe geçerken “Katil Serkan” sloganı attı..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir