Gülsen Cirit’den İşten Çıkarılan İşçilere Destek Açıklaması

Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünde çalışırken işten çıkarılan altı işçinin işe geri dönmesi için CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Cirit, işçilere destek verdi ve Başkan Serkan Acar’ a da çağrı yaptı.

CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Cirit’in açıklaması;

“Aliağa kamuoyuna duyuru, Sayın Serkan Acar’a çağrı:
Değerli Aliağa’lılar ; bildiğiniz gibi 31 Mart yerel seçimleri sonucunda Sayın Serkan Acar belediye başkanı olmuş ve ilçemizi 5 yıl daha yönetmeye sizlerden yetki almıştır. Aynı zamanda 14 Millet İttifaki ve 11 Cumhur İttifakı olmak üzere 25 belediye meclisi üyesine de Aliağa’ yı yönetme yetkisini verdiniz. Birlikte Aliağa halkına hizmet etmek konusunda parti yönetimi olarak hazır olduğumuzu beyan ettik.

Şu an Türkiye ‘de en fazla ihtiyaç duyduğumuz şey huzur içinde yaşamaktır. Kişilerin kendi siyasal tercihleri elbette olacaktır ve demokratik bir ülkede herkes özgür alanında bu siyasal tercihlerine göre davranış sergileme hakkına sahiptir.

Bugünlerde Aliağa Belediyesi’nden 3’er 3’er eleman çıkarılmaya başlandı. Aliağa Belediyesi bir kişi kurumu değil, Aliağa halkının kurumu ve iş yeridir. İşini yapan insanların ekmekleriyle oynanmasını Aliağa halkının vicdanına bırakıyoruz. Bu işçilerimiz 5 yıl, 6 yıl, 11 yıl gibi sürelerdir temizlik görevlisi olarak çalıştıklarına göre, işten çıkarılmalar siyasi değilse tasarruf nedeni ile yapılmış görünüyor.

Bu durumda şu soruları sorma hakkımız doğuyor.

  1. 6 yıl, 5 yıl ve 11 yıl emekçi olarak çalışan bu kişilerin aldığı para ile mi bu dönemde tasarruf sağlanacak?
  2. Seçim öncesi yapılan hovardaca harcamaları bu işçilerin maaşına güvenerek mi yaptınız?
  3. Denetim raporlarına göre harcanan yüklü miktardaki çiçek, bayrak vb. harcamalar işçinin evine ekmek götürmesinden daha mı önemliydi.
  4. Aliağa halkının eğlenmesi ve gezmesi bu halkın hakkıdır, ama bunun bedeli işsiz kalacak emekçiler olacaksa buralardan tasarruf edilemez miydi? Gezmenin ve eğlenmenin bedelini ailesi, çocukları icin çalışanlar mı ödemelidir?
  5. Bu işçiler çıkarıldığına göre yerlerine yeni işçiler alınacak mı?


Sayın Serkan Acar, işçinin emeği ve ekmeği ile oynamayınız. Barış ve huzur içinde Aliağa’da birlikte yaşama iradesini ortaya koyunuz . Siyaseti de tasarrufu da işçi ve emek üzerinden yapmayınız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir