22 Mayıs 2019 , Çarşamba

“ALİAĞA BELEDİYESİ’NE HACİZ GELDİĞİ DOĞRUDUR”

14 Mart 2019





Millet İttifakı Adayı CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz’ın bugün basın ile yaptığı toplantıda bir basın mensubunun Aliağa Belediyesi’ne geldiği söylenen hacizler ile ilgili soruya “Evet, biz de araştırdık, 3 tane alacaklı şirketin toplamda yaklaşık 20 milyon TL alacak ile ilgili haciz işlemi başlattığını öğrendik” dedi.


Yerel seçimlere sayılı günler kala bugünlerde, seçim çalışmaları hakkında basına bilgi veren CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz, basından gelen sorulara da cevaplar verdi. Yerel bir basın mensubunun sorduğu ” Aliağa Belediyesi’ne alacaklı bazı firmaların haciz işlemi başlattığı şeklinde yerel basında çıkan haberler doğru mu ve bu konuda neler söyleyeceksiniz? sorusuna cevap verdi. Kendilerinin de bu konuyu araştırdıklarını söyleyen Durmaz, “Aliağa Belediyesi’nin icralık olduğu davalarla ilgili basında çıkan haberler üzerine avukatlarımızla görüştük. Haberlerde yer alan bilgilerin doğru olduğuna dair teyit aldım. Üç ayrı firma toplamı 20 Milyon’a yakın Aliağa Belediyesi hakkında icra takibi başlatmış bilgisini aldım. Üç firma dışında da pek çok icra alacak dosyasının işler vaziyette olduğu bilgisine de ulaştım. Öyle anlaşılıyor ki epeydir yaptırılan işlerin paraları ödenmemiş. Ayrıca Aliağa esnafından birebir görüşmelerimiz esnasında başka alacaklı olanları öğrendik. Böyle cari alacaklı durumda olan esnaf alacaklarının da ne kadara tekabül olduğunu bilmiyoruz. Bir esnaftan aldığım bilgi 500 bin TL ve bu kişiye geçenlerde 10 bin TL ödeme gelmiş. Bu esnaf şuan ne yapacağını bilmiyor durumda. Belediyenin çok borcu olduğunu biliyoruz. Belediye bu anlamda kapalı, herhangi bir bilgi vermiyor. Pek az iş ihale yoluyla yapılıyor. Benim de sıklıkla eleştirdiğim konulardan birisidir. Yılda bir kez Yıllık Denetim Komisyonu Raporları elimize ulaşıyor. Bu yılın raporları önümüzdeki hafta yayınlanacak o zaman görme imkanımız olacak. Burada asıl sorun belediye bütçesinin kötü yönetildiğidir. Bunu daha öncede dile getirmiştik.” dedi. 


(Bizde yerel basın olarak Aliağa Belediyesi’nden konu ile alakalı bir açıklama gelirse yayınlayacağız. Kamuoyuna duyurulur)