17 Haziran 2019 , Pazartesi

VOLKAN DEMİREL, AATİF CHAHECHOUHE VE NABİL DİRAR KADRO DIŞI

6 Ekim 2018
Şampiyonlar Ligi’ne erken veda eden, Süper Lig’de de 7 haftada 7 puan toplayabilen Fenerbahçe’de Başakşehir maçı öncesinde flaş kadro dışı bırakılma kararı alındı. Fenerbahçe takımında Volkan Demirel, Aatif Chahechouhe ve Nabil Dirar’ın süresiz olarak kadro dışı bırakıldı. Futbolculara herhangi bir gerekçe belirtilmedi. 

Süper Lig ve Şampiyonlar Ligi nde istediği sonuçları alamayan Fenerbahçe’de takım kaptanı Volkan Demirel ile birlikte Aatif ve Nabil Dirar da kadro dışı bırakıldı. Sarı-lacivertli takımdan yapılan açıklamada A Takımı teknik heyetinde yer alan Turgay Altay, Murat Öztürk ve Alper Aşçı ile yolların ayrılması yönünde karar alındığı vurgulanarak, “Gereken hallerde kulübümüzün yeniden yapılanma hedefleri doğrultusunda benzer inisiyatif ve tasarrufların sürebileceğini ve lüzum halinde alınan kararlar ile ilgili kamuoyunun gerekli ölçü ve şekilde aydınlatılacağını önemle bildiririz.” açıklamasında bulunuldu.

Telefonla aranılan üç oyuncuya da “Kadro dışı kaldınız” denirken gerekçe de gösterilmedi… Damien Comolli’nin Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Semih Özsoy ve bazı yöneticilerle yaptığı toplantının ardından alınan bu kararda kadro dışı bırakılma sebebiyle ilgili herhangi bir bilgi verilmedi. Kadro dışı kalan futbolculara gerekçeli karar, hafta içerisinde yazılı olarak tebliğ edileceği kaydedildi.

Hürriyet’te yer alan habere göre Volkan Demirel, kadro dışı kalmasının ardından ilk açıklamayı yaptı. Alınan flaş kararı değerlendiren tecrübeli futbolcu, “Hayırlısı olsun. Yönetimin bir bildiği vardır. Bana şu safhada konuşmak yakışmaz. Yaşadıklarımı ben bilirim.” ifadelerini kullandı.