24 Ocak 2019 , Perşembe

DİKİLİ’DE SEVGİ SOFRASI KURULDU

13 Haziran 2018
Dostluğun ve kardeşliğin ayı Ramazan kapsamında Dikili’de kurulan sevgi sofralarında binlerce kişi birlik, beraberlik, huzur, barış, hoşgörü, güvence dilek ve dualarıyla orucunu açtı.

Ramazan Ayı boyunca her gün farklı bir mahallede Dikili Belediyesi tarafından kurulan sevgi sofralarında açılan iftar öncesi ve sonrasında, eski Ramazan eğlenceleri de yaşatıldı. Çandarlı’da gerçekleştirilen iftar sonrasında 5 yaşındaki Hilalnur Çalışkan’ın okuduğu yemek duası ve dile getirdiği dilekleri ise katılanlara duygusal anlar yaşattı.

Dikili’nin Hoşgörü Işığı Tüm Dünyayı Sarsın

Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, Dikili ilçesinde yaşayan 7’den 70’e herkesin Ramazan Ayı’nı büyük bir hoşgörü ve dayanışma içerisinde idrak ettiğini ifade ederek, “Her gün farklı mahallemizde, farklı bir noktada sevgi sofralarını kurarak, Ramazan Ayı’nın bereketini binlerce vatandaşlarımızla paylaştık. Vatandaşlarımız kurduğumuz sevgi sofralarına yoğun ilgi gösterdi. Dikili’mizden yansıyan bu hoşgörü ve dayanışma ışığının tüm Türkiye’yi sarması en büyük arzumuzdur” dedi

“İyi Bayramlar…”

Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun Ramazan Bayramına sayılı saatler kala açıklamalarda bulunarak tüm vatandaşların ve İslam Alemi’nin bayramını kutladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Unutulmaya yüz tutmuş Ramazan geleneklerini yeniden yaşatarak, vatandaşları Ramazan Ayı’nın manevi ikliminde kurulan sevgi sofralarında buluşturduk. Köyden mahalleye dönüştürülen yerleşim yerleri ağırlıklı olmak üzere her akşam farklı bir mahallede hem sevgi sofraları kurduk hem de Ramazanın adına yakışan etkinlikler düzenledik. Sevgi sofralarıyla iftar programları devam ederken, gerçekleştirilen sokak tiyatrosu etkinlikleriyle de eski ramazan geleneklerini yeniden canlandırdık. Vatandaşların sevgi sofralarımıza yoğun ilgi göstermesi bizleri oldukça mutlu etti. Ellerimizi semaya açıp, yüce Allah’tan hoşgörü, barış, kardeşlik, huzur ve güvence dileyerek açtığımız oruçlarımızın kabul olmasını niyaz ediyor, Dikili’mizde oluşan bu örnek tablonun Türkiye’ye ve dünyaya ışık olmasını diliyorum. Tüm halkımızın bayramını en içten dileklerimle kutluyorum”